Menü öffnen
Suchen
Region (pl)
Produkty
O firmie
Osoby do kontaktu
de  en  pl  fr  hr  nl  hu  it  sv  sl  cn  es

Hauff-Technik otwiera nowoczesne centrum logistyczne

Hauff-Technik otwiera nowoczesne centrum logistyczne

i wyznacza kolejny kamień milowy w historii firmy

Dzisiaj, w poniedziałek, podczas małej uroczystości otworzyliśmy nowo wybudowane centrum logistyczne. Dobre trzy lata temu rozpoczął się jeden z największych projektów w historii firmy: działania rozwojowe w siedzibie firmy. Po zaledwie 18 miesiącach prac budowlanych powstało jedno z najnowocześniejszych centrów logistycznych: 25-metrowy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania oferuje miejsce na około 5.000 palet, a przylegający do niego magazyn kontenerów posiada powierzchnię magazynową na ponad 8.000 kontenerów KLT.

Oprócz zaopatrywania produkcji w towary, konsolidacja zamówień jest sercem centrum logistycznego: centralnie położony mały i szybki automatyczny system regałów wysokiego składowania dla kontenerów. W tym miejscu poszczególne pozycje zamówienia są łączone pomiędzy stacjami kompletacji i pakowania. Wszystkie pozycje zamówienia klienta są tam odbierane i dostarczane bezpośrednio do stacji pakowania po zakończeniu synchronizacji w czasie.

W ten sposób kilkaset artykułów ze wszystkich asortymentów będzie w przyszłości dostępnych z magazynu. Niemniej jednak, klienci nie będą musieli zadowolić się rozwiązaniami dostosowanymi do ich indywidualnych potrzeb. Przeciwnie, szczególną cechą przy uruchamianiu centrum logistycznego jest to, że Hauff-Technik, dzięki połączeniu logistyki i produkcji, gwarantuje swoim klientom najkrótsze możliwe terminy dostaw, nie tylko dla produktów znajdujących się w magazynie, ale także dalej dla produktów "Made for You".

W związku z sytuacją spowodowaną pandemią na dzisiejsze oficjalne otwarcie nie zaproszono żadnych innych gości z zewnątrz, z wyjątkiem burmistrza gminy Hermaringen i przedstawiciela lokalnej prasy. Firma planuje zorganizować tę wielką uroczystość w późniejszym terminie.
 
Dr Michael Seibold, Dyrektor Zarządzający Hauff-Technik GmbH & Co. KG, powiedział podczas imprezy: "Inwestycja w nowe centrum logistyczne jest wyraźnym zobowiązaniem grupy INDUS i przedsiębiorstwa do lokalizacji w Hermaringen. Aby móc kontynuować ten tak ważny dla nas krok, chciałbym w imieniu całej załogi wyrazić szczere podziękowania dla naszego właściciela".