Szukaj
Lista
Region
Region (pl)
Produkty
O firmie
W centrum uwagi
Osoby do kontaktu
de  en  pl  fr  hr  nl  hu  it  sv  sl  cn  es
Innowacyjność jako model na przyszłoś
»Innowacyjność jako
model na przyszłoś«

Zawsze. Bezpiecznie. Wizjonersko.

Jesteśmy jednym z wiodących europejskich producentów systemów uszczelniających do kabli, rur i przepustów domowych.

Nasze innowacyjne systemy uszczelniające chronią Twój budynek przed wodą, gazem, ogniem, brudem i szkodnikami. Indywidualne rozwiązania gwarantują absolutną szczelność, efektywną ekonomiczność, łatwość stosowania i trwałość we wszelkiego rodzaju budowlanych konstrukcjach. Od domów jednorodzinnych przez różne konstrukcje budowlane, po duże projekty infrastrukturalne, takie jak lotniska i elektrownie.

Do naszych klientów należą dostawcy energii, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, firmy budowlane, firmy instalacyjne, firmy telekomunikacyjne i przemysł. Asortyment firmy Hauff-Technik można znaleźć u wielu sprzedawców materiałów budowlanych oraz z branży inżynierii lądowej i wodnej. Również architekci, projektanci i prywatni inwestorzy polegają na naszym doświadczeniu i kompetencji. Oferujemy właściwe rozwiązania dla specjalnych wymagań, czy to z naszego szerokiego asortymentu produktów, czy też jako produkt wykonany specjalnie na zamówienie.

Beim Abspielen des Videos werden Daten an YouTube gesendet. Es gelten die Datenschutzerklärungen von YouTube und Hauff-Technik.

Liczby, dane, fakty

Ilość pracowników:
550
 
Roczne obroty:
116 mln
w 2023 roku
Ponad
60-letnie
doświadczenie
Powierzchnia całkowita
55.000 m²
w siedzibie Hermaringen
Zarejestrowane patenty
100
 
na rynku ponad
40 Ländern
krajów

Siedziba naszej firmy

W czerwcu 2014 roku firma Hauff-Technik przeniosła się z trzech dotychczasowych lokalizacji do nowej siedziby w kompleksie przemysłowym w Hermaringen.

»Teraz połączyliśmy razem to, co powinno być połączone.«, powiedział dr Michael Seibold podczas otwarcia.

Parkingi

Aby ułatwić dojazd do nas, do dyspozycji oddaliśmy ponad 200 miejsc parkingowych.

Parkingi dla motocykli

Przybywasz na dwóch kołach? Mamy w tym celu również wystarczającą liczbę miejsc parkingowych.

Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych

Dla osób niepełnosprawnych dostępne są dwa miejsca parkingowe bezpośrednio przy głównym wejściu. Stąd można dotrzeć bez utrudnień do wszystkich miejsc w przedsiębiorstwie.

Punkty ładowania elektrycznego

Ochrona środowiska jest dla nas ważna. Z tego względu do dyspozycji naszych pracowników i gości oddajemy łącznie ponad 30 punktów ładowania elektrycznego dla pojazdów hybrydowych typu plug-in i elektrycznych.

Parking dla rowerów

Chcemy wzmocnić świadomość ekologiczną. Wielu pracowników, dojeżdżając do firmy Hauff-Technik korzysta z rowerów. Zadbaliśmy o odpowiednie miejsca parkingowe dla nich. Również tutaj idziemy z duchem czasu: Oddaliśmy do dyspozycji ponad dziesięć stacji ładowania rowerów elektrycznych.

Pomieszczenia konferencyjne

Mamy cztery sale konferencyjne w głównym budynku, które w razie potrzeby można przekształcić w jedną dużą salę konferencyjną na duże spotkania. Dodatkowe, mniejsze pomieszczenia konferencyjne, a także kąciki kawowe i konferencyjne można znaleźć we wszystkich częściach budynku.

Dozownik wody do nieograniczonej dyspozycji

Zdrowie naszych pracowników jest dla nas ważne. Dlatego wszystkim pracownikom zapewniamy bezpłatnie świeżą wodę z naszych dozowników.

Restauracja „Kostbar”

W naszej firmowej restauracji »Kostbar« serwujemy świeże, sezonowe potrawy.

Kadra kierownicza

Sukces naszej firmy zawdzięczamy niewątpliwie pracy zespołowej. Kadra kierownicza pracująca ramię w ramię składa się z ponad 450 kompetentnych i zmotywowanych pracownic i pracowników firmy Hauff-Technik.

Michael Seibold
zarząd firmy
Cornelia August
Przyszłość › Jakość i IT
Stephan Winnen
Przyszłość › Internacjonalizacja
Horst Scheuring
Kreacja › Sprzedaż krajowa
Ralf Kurz
Kreacja › Rozwój i sprzedaż krajowa
Thomas Kölle
Operacja › Gospodarka materiałowa
Georg Zink
Operacja › Produkcja
Rainer Lindenmaier
Zysk › Zakupy
Jochen Ulrich
Zysk › Księgowość
»Nie jestem menedżerem na szczeblach kariery - jestem frontmanem w firmie Hauff-Technik. W centrum mojej uwagi jest zrównoważony i pomyślny rozwój przedsiębiorstwa - jego kultura, która ma znaczenie i jest doceniana przez ludzi w firmie Hauff-Technik.«
Michael Seibold
zarząd firmy

Urodzony we Frankonii, od stycznia 2005 roku jest jedynym dyrektorem zarządzającym firmy Hauff-Technik. Po ukończeniu studiów w zakresie materiałoznawstwa w Erlangen i USA, pierwsze doświadczenia zawodowe zdobył jako inżynier procesu w firmie MAN w Monachium, a następnie ukończył studia doktoranckie w zakresie inżynierii na TU Hamburg-Harburg. Budowa maszyn. Następnie kierował działem technologii zastosowań szkła w firmie OSRAM w Augsburgu. W tym czasie założył w koncernie średniej wielkości komórkę innowacyjną zajmującą się industrializacją płaskich lamp i otrzymał nagrodę OSRAM Innovation Award. Jako dyrektor zarządzający niemieckiego oddziału zagranicznego renomowanej szwajcarskiej grupy technologiczno-doradczej HELBLING przyczynił się w znacznym stopniu do powstania renomowanych usług inżynieryjnych dla przemysłu maszynowego i samochodowego oraz dóbr konsumpcyjnych. Kontakt z pracownikami jest dla niego dziś szczególnie ważny, mimo całego swojego profesjonalizmu., co czyni go szefem "na wyciągnięcie ręki". Wyróżnia go umiejętność prowadzenia dialogu i osiągania konsensusu, a także pragmatyzm i wytrwałość. W 2021 roku wprowadził przedsiębiorstwo na nowy poziom, osiągając łączny obrót w wysokości ponad 100 mln EUR.

Michael Seibold
»Naszą pasją jest aktywne kształtowanie przyszłości - ciągłe dążenie do cyfrowej doskonałości wraz ze zoptymalizowanymi procesami i zrównoważonym zarządzaniem przedsiębiorstwem są oczywistą częścią kultury naszej firmy. Skupiamy się przy tym na zadowoleniu naszych klientów, pracowników, partnerów i właścicieli, którzy z zaangażowaniem współkształtują te zmiany.«
Cornelia August
Przyszłość › Jakość i IT

Jako pierwsza kierowniczka działu w historii firmy Hauff-Technik GmbH & Co. KG, Cornelia August jest odpowiedzialna za Dział Przyszłości. Po rozpoczęciu pracy w branży optycznej skierowała swoją karierę zawodową na inne tory i w 2006 roku rozpoczęła studia w zakresie ekonomiki przedsiębiorstwa w zakresie finansów, kontroli i marketingu w firmie Hauff-Technik. Po ukończeniu studiów objęła kierownictwo nad marketingiem w przedsiębiorstwie. Przechodząc do działu zarządzania jakością w 2012 roku zrzekła się tej funkcji. Poprzez dodatkowe przejęcie kierownictwa technologią informacyjną w 2015 roku, utworzenie i rozbudowę zintegrowanego systemu zarządzania obejmującego zarządzanie środowiskiem i procesami, stworzono podstawy digitalizacji, które dziś w połączeniu z ukierunkowaniem na zrównoważony rozwój znacząco wpływają na kulturę przedsiębiorstwa.

Cornelia August
»Chcemy wytyczać standardy dla rozwiązań uszczelniających i przepustowych na międzynarodowych rynkach. Dzięki globalnej perspektywie, duchowi przedsiębiorczości i doświadczonemu zaangażowaniu, będziemy rozwijać naszą działalność na rynkach międzynarodowych.«
Stephan Winnen
Przyszłość › Internacjonalizacja

Stephan Winnen od 2017 roku kieruje internacjonalizacją firmy Hauff-Technik. Z niesłabnącym entuzjazmem pracuje nad rozszerzeniem działalności przedsiębiorstwa poza granice Niemiec. Przed rozpoczęciem pracy w firmie Hauff-Technik w 2017 roku, Stephan Winnen zajmował różne stanowiska kierownicze w przedsiębiorstwach działających na skalę międzynarodową. W jego żyłach płynie krew przedsiębiorcy pozyskana w rodzinnej firmie założonej przez jego dziadka. Jego różne stanowiska zawodowe zaprowadziły go w różne regiony świata. Dla niego bliskość rynku, mobilność, umiędzynarodowienie i umiejętność orientacji w obcych kulturach to nie tylko puste frazesy, ale żywa rzeczywistość. Winnen studiował filozofię u jezuitów i uzyskał dyplom z teologii katolickiej na Uniwersytecie we Fryburgu Bryzgowijskim. Jest żonaty i jest ojcem trójki dorosłych dzieci.

Stephan Winnen
»Oprócz ciągłego dostosowywania ogólnej strategii sprzedaży do potrzeb danego rynku i jego klientów, naszym zadaniem jest ciągłe rozwijanie innowacyjnych rozwiązań produktowych, aż do osiągnięcia poziomu dojrzałości rynkowej.«
Horst Scheuring
Kreacja › Sprzedaż krajowa

Horst Scheuring wraz ze swoim kolegą na stanowisku kierownika działu Ralfem Kurzem kieruje obszarem kreacji. Swoją zawodową karierę rozpoczął kiedyś w Stadtwerke Ulm. W 1995 roku rozpoczął pracę w firmie Hauff-Technik jako konsultant techniczny, a w 1997 r. jako menedżer ds. kluczowych klientów doprowadził do standaryzacji wielosektorowych wprowadzeń do budynku. W kolejnych latach towarzyszył przekształceniu przedsiębiorstwa z producenta przepustów kablowych w dzisiejszego kompleksowego dostawcę systemów przepustów kablowych. W 2010 roku powierzono mu odpowiedzialność za sprzedaż krajową. Oprócz stałego dostosowywania ogólnej strategii sprzedaży do potrzeb rynku i jego klientów, Horst Scheuring wykorzystuje swoją swobodę twórczą, aby wraz ze swoim kolegą na stanowisku kierownika działu wciąż opracowywać innowacyjne rozwiązania produktowe prowadzące do uzyskiwania dojrzałości rynkowej.

Horst Scheuring
»Kreatywność jest wtedy, gdy coś przychodzi ci na myśl, gdy to widzisz.«
Ralf Kurz
Kreacja › Rozwój i sprzedaż krajowa

Ralf Kurz wraz ze swoim kolegą na stanowisku kierownika działu, Horstem Scheuringiem, kieruje obszarem kreacji. Po zdobyciu wykształcenia technika budowy maszyn, Ralf Kurz rozpoczął na początku 1990 roku pracę w firmie Hauff-Technik w dziale sprzedaży w terenie. Po przejściu w 1993 roku do działu sprzedaży wewnętrznej kierował tym działem do chwili, kiedy cztery lata później powierzono mu kierowanie działem rozwoju i konstrukcji. Od 2008 do 2011 roku Ralf Kurz był członkiem kadry kierowniczej, której powierzono całościowe techniczne kierowanie przedsiębiorstwem. Od czasu utworzenia nowych struktur obszarów jest on odpowiedzialny, wraz ze swoim kolegą na stanowisku kierownika działu, za cały obszar kreacji, w ramach którego połączono dział sprzedaży w Niemczech, dział rozwoju produktu oraz działy zarządzania produktem i marketingu.

Ralf Kurz
»Rób to, co uważasz za słuszne. Zawsze znajdzie się ktoś, kto myśli inaczej.«
Thomas Kölle
Operacja › Gospodarka materiałowa

Thomas Kölle kieruje obszarem operacja, funkcjonowanie i infrastruktura. Po zdobyciu wykształcenia jako elektromechanik, pierwsze doświadczenia zdobywał w dziale budowy maszyn firmy Osram. W 1994 roku rozpoczął karierę zawodową w dziedzinie handlu w dziale sprzedaży firmy Hauff-Technik, a w 1997 roku objął kierownictwo Centrum IBS, które było centralnym punktem kontaktowym w zakresie informacji, doradztwa i szkoleń. W 2013 roku został mianowany prokurentem i był odpowiedzialny m.in. za połączenie budynku administracyjnego z ówczesnymi trzema zakładami produkcyjnymi w dzisiejszą supernowoczesną siedzibę w Hermaringen - prawdziwy kamień milowy w historii firmy. Po utworzeniu nowych struktur działów, Thomas Kölle przejął w 2015 roku kierownictwo obszarem "Operacja" z koncentracją na gospodarkę materiałową i był w znacznym stopniu zaangażowany we wprowadzenie nowego systemu SAP. Późniejsza rozbudowa zakładu o w pełni zautomatyzowane centrum logistyczne sterowane przez SAP sprawiła, że firma Hauff-Technik stała się tą, jaką znamy dzisiaj. Jako kierownik działu Operacji i infrastruktury przejmuje ponadto obowiązki dyrektora zarządzającego w spółkach zależnych Hauff-Technik Swiss AG, Hauff-Technik Middle East-FZE i ZweiCom-Hauff GmbH.

Thomas Kölle
»Zmiana jako siła napędowa naszego sukcesu - dzięki tej właściwości udało nam się w ostatnich latach przekształcić w nowoczesne przedsiębiorstwo przemysłowe ze wszystkimi jego aspektami. Wysoce zmotywowani pracownicy, jak również doceniana kultura firmy tworzą podstawę przyjaznego środowiska pracy.«
Georg Zink
Operacja › Produkcja

Georg Zink jest najmłodszym z kierowników obszarów. Po zakończeniu kształcenia w zakresie pracownika biurowo-administracyjnego w przedsiębiorstwie przemysłowym, ojciec dwojga dzieci zdecydował się na kontynuowanie kształcenia w Wyższej Szkole Zawodowej. Podczas studiów na kierunku technologii produkcji ze specjalizacją organizacja i zarządzanie w Ulm, w 2006 roku przyszły inżynier rozpoczął swoją pierwszą pracę jako pracujący student w firmie Hauff-Technik. Po ukończeniu studiów, Georg Zink rozpoczął w 2008 roku pracę w dziale planowania produkcji, a od 2009 roku był odpowiedzialny za formowanie wtryskowe. Od 2011 roku przejął kierownictwo nad ówczesnymi trzema zakładami produkcyjnymi, które po połączeniu zakładów produkcyjnych w 2015 roku zostało uzupełnione o funkcję zarządzania w obszarze operacyjnym z naciskiem na produkcję i logistykę. Od 2022 roku jest on odpowiedzialny za zakład i strumienie wartości.

Georg Zink
»Intensywna współpraca z wysokowydajnymi partnerami jest dla firmy Hauff-Technik decydującym czynnikiem sukcesu.«
Rainer Lindenmaier
Zysk › Zakupy

Rainer Lindenmaier kieruje obszarem przychodów, zakupów. Po ukończeniu studiów z zakresu ekonomiki przedsiębiorstwem pracował najpierw w dziale zakupów, a następnie w dziale zarządzania serwisem w firmie Aufzugtechnik Augsburg. Ponadto w 1995 roku towarzyszył przy planowaniu montażu w sektorze windowym firmy OTIS. W 1999 roku ekonomista biznesowy (VWA) rozpoczął pracę w firmie Hauff-Technik jako asystent zarządu firmy. Po tym nastąpiły pierwsze kroki w obszarze rachunkowości: Utworzenie działu kalkulacji, a później kontroli było początkiem dzisiejszego pionu przedsiębiorstwa "Przychód". Od 2005 roku Rainer Lindenmaier należy do zespołu zarządzającego i obecnie jest odpowiedzialny za obszar przychodów, w którym swoją uwagę i zamiłowanie skupia na zakupach.

Rainer Lindenmaier
»Nie wymagaj od innych tego, czego sam nie jesteś gotów zapewnić!«
Jochen Ulrich
Zysk › Księgowość

Jochen Ulrich kieruje obszarem przychodów i rachunkowości. Po odbyciu wykształcenia w zakresie handlu i studiach w zakresie ekonomiki przedsiębiorstwa towarzyszył różnym obszarom zadań i odpowiedzialności w Stadtwerke Heidenheim AG. Po pracy w obszarze zakupów przejął kierownictwo działu przygotowania pracy, a następnie został kierownikiem technicznym. W 2011 roku Jochen Ulrich przeszedł do firmy Hauff-Technik GmbH & Co. KG, gdzie początkowo rozpoczął pracę w dziale sprzedaży, a pod koniec 2011 roku objął dział kontroli, a wkrótce potem przejął również odpowiedzialność za dział księgowości finansowej. Od 2013 roku jest częścią zarządu przedsiębiorstwa i kierownikiem działu "Przychody", w którym koncentruje się na finansach i kontroli.

Jochen Ulrich

Pozostałe osoby kontaktowe

Sarah Raab

kierownictwo działu Human Resources

tel.: +49 7322 1333-130
bewerbung@hauff-technik.de

Claudia Braith

kierownictwo działu Komunikacja korporacyjna

tel.: +49 7322 1333-113
claudia.braith@hauff-technik.de

Prisca Padineantu

kierownictwo działu Marketing

tel.: +49 7322 1333-223,
marketing@hauff-technik.de

Sandra Keller

pełnomocniczka ds. zarządzania jakością

tel.: +49 7322 1333-721
sandra.keller@hauff-technik.de

André Koch

kierownictwo działu Zarządzanie jakością / pełnomocnik ds. zarządzania ochroną środowiska

tel.: +49 7322 1333-718
andre.koch@hauff-technik.de

Patrizia Ziegler

Kierownictwo działu Kontrola zakupów

tel.:  +49 7322 1333-143
patrizia.ziegler@hauff-technik.de

Silvia Rose

kierownictwo działu Zarządzanie sprawami celnymi i transportem

tel.:  +49 7322 1333-547
silvia.rose@hauff-technik.de

1/3

Spółki zależne, partnerki i partnerzy

Naszą pasją jest bezpieczne uszczelnianie budynków. Głównym celem naszej pracy jest zadowolenie naszych klientów. Znajdowanie szybkich i jednocześnie wysoce wydajnych rozwiązań dla każdego wymagania, opracowywanie i wytwarzanie nowych i innowacyjnych produktów oraz stałe wspieranie naszych klientów poprzez doradztwo i działanie — w to angażujemy się z maksymalnym poświęceniem na całym świecie. Nasi pracownicy są w drodze, aby dotrzeć do Ciebie.

Hauff-Technik Swiss AG
Grabenackerstrasse 7
4702 Oensingen, SWITZERLAND

Tel.: +41 62 206 00-70
Fax: +41 62 206 00-79

htch.anfrage@hauff-technik.ch
htch.bestellungen@hauff-technik.ch
www.hauff-technik.ch

Hauff-Technik GRIDCOM GmbH
Geiselroter Heidle 1
73494 Rosenberg, GERMANY

Tel.: +49 7967 9008-30
Fax: +49 7967 9008-99

office@hauff-technik-gridcom.de
hauff-technik-gridcom.de

Hauff-Technik Middle East
FZE Ajman Free Zone- Gate : 1
Building C1, Office –C1-1114
Port Street 1
PO Box 45590 Ajman, UAE

Tel.: +971 (674) 72 218
Mob: +971 508 981595

jenuel.santos@hauff-technik.de
www.hauff-technik.ae

Hauff-Technik UK Limited
Units 1 & 2 Carrwood Road
Chesterfield
S41 9QB, United Kingdom

Tel.: +44 (0) 1484 522039

htuk.office@hauff-technik.com
https://www.hauff-technik.uk

Zawsze. Bezpiecznie. Mocno.

INDUS Holding AG jako wiodący specjalista w zakresie zrównoważonych inwestycji korporacyjnych w niemieckojęzycznym obszarze przedsiębiorstw średniej wielkości jest od ponad trzydziestu lat jedynym udziałowcem naszej firmy. Firma INDUS od samego początku zaoferowała nam idealną platformę dla rozwoju naszej przedsiębiorczości.

Poprzez operacyjnie niezależny udział firmy INDUS Holding AG nasze szczególne atuty firmy średniej wielkości nie zostały utracone i mogą być w pełni wykorzystane. Dzięki temu firma Hauff-Technik może skoncentrować się na szczegółach, nie tracąc przy tym z pola widzenia szerszej perspektywy.

Około
11.000
pracowników
Roczne obroty:
1.804 mln
w 2022 roku
Udział większościowy w
46
przedsiębiorstwach średniej wielkości

Kolejni partnerzy

W niektórych obszarach potrzebujemy również wsparcia. Na kim zawsze możemy polegać:

Rechtsanwälte Wiese & Wiese GbR
Donnersbergerstrasse 9
80634 München, GERMANY

Tel.: +49 8939 10-19
Fax: +49 8939 39-8

anwaltskanzlei@wieseundwiese.de

Uwe Schwerdt
Specjalista ds. BHP

Dr. med. Viktoria Schenkengel
Christianstrasse 9
89522 Heidenheim, GERMANY

Telefon: +49 7321 3069-303
info@praeventi.de

#haufftechnik