Menü öffnen
Suchen
Region (pl)
Produkty
O firmie
Osoby do kontaktu
de  en  pl  fr  hr  nl  hu  it  sv  sl  cn  es

Stacja transformatorowa Sułtanat Oman

Stacja transformatorowa Sułtanat Oman

Gumowe wkłady uszczelniające

Uszczelnienie wodo i gazo szczelne kabli, przed wnikaniem piasku oraz gryzoni do wnętrza piwnicy, a także w kilku stacjach studzienek kablowych

za pomocą uniwersalnych wkładów uszczelniających.

Wymogiem jest uszczelnienie kabli średniego napięcia i kabli sterujących w stacjach elektroenergetycznych z transformatora zewnętrznego

(33 kV/11 kV) do stacji kontenerowej wewnątrz budynku oraz piwnicy kablowej w terminie późniejszym. Kable zaciągnięte w zdeformowanych rurach przepustowych muszą być uszczelnione, aby zapobiec przedostanie się zwierząt, piasku, wody i gazu do wnętrza budynku.

Wyzwaniem było stworzenie wkładu uszczelniającego do kabli, który jest regulowany co do zewnętrznych średnic kabli oraz do zdeformowanych, zabetonowanych rur przepustowych. Średnice zew. kabli wahają się od Ø 14 do 108 mm, a średnica wew. zdeformowanych rur osłonowych waha sie od Ø 145 do 165 mm. W technologi gumowych wkładów uszczelniających znaleziono odpowiedzi na wszystkie te wyzwania, a także pozwoli ona na pozostawienie otworów zapasowych do późniejszego zaciągnięcia kabli. Ponieważ nie wszystkie otwory zawierają kable w pozostałych wkłady uszczelniające stanowić będą wkłady zaślepiające.

Uniwersalne gumowe wkłady uszczelniające są idealne do stosowania w odwiertach ściennych lub rurach przepustowych do uszczelniania kabli średniego i niskiego napięcia. Wykonanie dzielone pozwala bez wysiłku zainstalować wkład uszczelniający nawet na kablach, które są już na miejscu. Wkłady uszczelniające dostarczane są wraz z korkami zaślepiającymi otwory do późniejszego wykorzystania. Uniwersalny wkład uszczelniający dla kabli może zostać dostosowany do średnicy kabla bezpośrednio na budowie. Jedyne co trzeba zrobić to usunąć odpowiednią liczbę gumowych listków w zależności od średnicy kabla i umieścić wkład na kablu w odwiercie i dokręcić kluczem dynamometrycznym!